ArabicEnglishRussianTurkish

Bir Ticari Markayı veya Hizmet Markasını Uluslararası Olarak Nasıl Tescil Edebilirim?

Uluslararası ticaret yapıyorsanız, ticari markanızı veya hizmet markanızı uluslararası ticari marka tescil hizmeti aracılığıyla tescil ettirmenin iyi bir fikir olduğuna karar verebilirsiniz.

Markanızı Neden Uluslararası Alanda Tescil Ettirmelisiniz?

Yurt dışında marka tescili yapmak uluslararası ticaret yapıyorsanız ürün ve hizmetlerinizin yurt dışında taklit edilmesini engelleyerek haklarınızı ve ticari pazarınızı koruyacaktır.

Ticari marka tescili, size ticari markayı ürünleriniz ve/veya hizmetleriniz için özel bir sembol olarak kullanma hakkını verir.

Bir ticari marka, pazardaki kimliğinizi temsil eder. Bir ticari marka belirli bir kaliteyi, bir yaşam tarzını veya itibarı işaret edebilir ve özellikle mal ve hizmetlerinizi pazarlarken değerli olabilir.

Bir ticari marka genellikle önemli ölçüde zaman ve kaynak yatırımının sonucudur ve maliyetleri genellikle oldukça fazladır. Bu nedenle, ticari markanızın yegane haklarını korumak önemlidir.

Tescil size münhasır haklar verir, başkalarının sizinkiyle aynı veya benzer türdeki mal ve hizmetler için sizinkiyle karıştırılabilecek bir ticari marka kullanmasını engeller.

Haklarınızı belgeleyerek, geliştirme maliyetleriniz için finansman görüşmeleri yapmak ve başkalarıyla satış ve lisans anlaşmaları yapmak için sağlam bir temele sahip olursunuz.

Bu haklar, markanın malların kendisinde, ambalajında, reklamda, ticari belgelerde, sözlü açıklamada veya başka şekillerde kullanılması için geçerlidir.

Yurt dışı marka tescili yaptırmak için bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz...