ArabicEnglishRussianTurkish

Tedarikçi Denetim Hizmetlerimiz

Tedarikçi Denetimi Hizmetlerimizle, tedarikçinizin siparişlerinizi teslim etme ve mevzuata uygunluğu sağlama yeteneğini değerlendiririz.
Size tedarikçilerinizden yüksek düzeyde kaliteli çıktılar almanızı sağlayan özel olarak hazırlanmış tedarikçi değerlendirme ve teknik denetim hizmetleri sunuyoruz.

Tedarikçi Denetim Programı nedir?

Bir şirketin tedarik zinciri büyüdükçe, riski de büyür. Her yeni tedarikçi, düşük performans tehdidini de beraberinde getiriyor. Uygun gözetim olmadan, tedarik edilen ürün ve hizmetlerin kalitesinde problemler olabilir. Tedarikçi denetimi, belirli bir tedarikçinin kalitesini ve bir sorun oluşmadan önce kuruluşa sunduğu riski incelemenin etkili bir yoludur. Şirketler, tedarikçilerinin ürün kalitesinin ve teslimat standartlarının yüksek kalmasını sağlayarak genel kalitelerini iyileştirebilir.

Tedarikçi sorunları bir şirketin parasına mal olabilir veya daha da kötüsü müşterilerine zarar verebilir. Etkili bir tedarikçi denetimi çözümüyle, ciddi sorunları üretim döngüsünün başlarında belirleyebiliriz.

Kurumsal Kalite Standartlarını Benimseyin

Nihai ürününüzün kalitesi büyük ölçüde tedarikçilerinizin kalitesine bağlıdır. Tutarlılığı sağlamak için tedarik zinciri boyunca aynı standartlar setini uygulamak mantıklıdır. Müşteri kalite yönetim sistemi gereksinimlerine, endüstri standartlarına ve yönetmeliklerine uygunluk, bir elektronik kalite yönetim sistemi içinde otomatik olarak izlenebilir ve ölçülebilir. Bir kalite denetimi, herhangi bir uyumsuz malzemeyi ortaya çıkaracak ve endüstri standartlarına uygunluğu sağlamak için bir planı harekete geçirecektir.

Etkili Belge Yönetimi Uygulaması

Bir tedarikçi denetimi, bir tedarikçiyle ilgili tüm kalite belgelerinin yerinde olmasını ve uygun şekilde arşivlenmesini sağlayacaktır. Denetimler, uygunsuzluklar ve tedarikçi onayları için önemli kayıtlar denetim sürecinde doğrulanır.

Potansiyel Risk Alanlarını Belirleyin

Tedarikçi Denetimleri İzlenebilirliği ve ürün yaşam döngüsü boyunca operasyonel mükemmellik sağlar. Bir tedarikçi denetimi, tedarikçi kalite süreci, üretim süreci, ve sevkıyat sürecindeki boşlukları belirleyerek üreticinin herhangi bir sapma, uyumsuzluk veya gecikme yaşamamasını sağlar.

Düşük Kalitenin Maliyetini Düzeltin

Bir tedarikçi denetimi, kazananları ve kaybedenleri belirlemek için tedarik zinciri performansına kapsamlı bir bakış sağlar. Tedarikçilerin kalite maliyeti üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Düşük Kalite Maliyetine katkıda bulunan faktörlerin çoğu, tedarikçiyle ilgili faaliyetlerden kaynaklanmaktadır .

Tedarikçi İletişimini Geliştirin

Bir tedarikçi denetimi, müşteri ve tedarikçileri arasındaki işbirliğini geliştirir. Tedarikçiyle ilgili faaliyetlerde görünürlük, açık bir bilgi alışverişi ve ilişkinin her iki tarafında tam şeffaflık sağlar. Düzenli olarak programlanan denetimler, üretici/tedarikçi ilişkisinin hedeflere ulaşmasını ve karşılıklı yarar sağlamaya devam etmesini sağlar. Hedefler hizalandığında, üretim başarısı olasılığı çok daha fazladır.

Müşteri Memnuniyetini Arttırın

Bir tedarikçi denetimi, kalite hedeflerini açıkça tanımlar ve yüksek kaliteli malları pazara sunma sürecini geliştirir. Risk alanlarına yönelik araştırma, herhangi bir olumsuz güvenlik olayını gerçekleşmeden önce belirler. Kesin uyum ve kalite standartları uygulandığında, nihai ürünle ilgili müşteri memnuniyetinin artacağından emin olabilirsiniz.

Bir şirketin itibarı, tedarikçileri tarafından ortaya konan kaliteden büyük ölçüde etkilenebilir. Bir tedarikçi denetimi, tedarik zincirine hesap verebilirliği getirmenin ve tedarik zinciri performansını yeterince ölçmenin kolay bir yoludur.

Tedarikçi Denetim Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi için Lütfen Bizimle İletişime Geçin.