ArabicEnglishRussianTurkish

Tedarik Zinciri Yönetim Yazılımı Nedir?

Tedarik zinciri yazılımı, tedarik zinciri boyunca uçtan uca iş süreçlerini kontrol etmek, talep planlaması ve tahminini gerçekleştirmek ve tedarikçi ilişkilerini yönetmek için tasarlanmış bir yazılım programı veya modülüdür.

Tedarik Yönetimi Yazılımının Faydaları Dikkate Değerdir

Verimliliği arttırmak. Her şeyden önce, SCM yazılımı, envanter kontrolü ve depolamadan dağıtım ve nakliyeye kadar operasyonunuzun verimliliğini artırmak için tasarlanmıştır. Süreçleri elektronik ve/veya otomatik hale getirerek, bu görevlere harcanan zaman önemli ölçüde azalır, bu da daha fazla ürünü daha hızlı göndermenizi sağlar.

Azaltılmış maliyetler.
Ortaya çıkan verimlilik, işçilik maliyetlerini azaltır. Buna ek olarak, istihbarat özelliklerinin çoğu, maliyet israfını belirlemek ve ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Örneğin, malların daha düşük oranlarda tedarik edilebileceği, nakliye maliyetlerini azaltmak için nakliyenin nasıl birleştirileceği veya depolama kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için envanterin nerede azaltılacağı.

Trend analizi ve iş zekası.
İstihbarat özellikleri, maliyetleri kontrol etmeye yardımcı olmanın yanı sıra, güçlü performans gösteren ürünleri belirleyerek ve kullanıcıyı pazar talebini karşılamaya yönlendirerek gelirleri artırmaya yardımcı olabilir.

Bu tedarik zinciri çözümlerinin bir bedeli olsa da, doğru uygulama genellikle bir yıl içinde hesaplanabilir bir yatırım getirisine yol açacaktır.

Tedarik Zinciri Yönetimi Yazılımı Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.