ArabicEnglishRussianTurkish

Girişimcilik Eğitimlerimiz

Girişimcilik Eğitimlerimiz; Geleneksel Girişimcilik ve İleri Girişimcilik Olmak Üzere İki Ana Başlıkta Verilmektedir.

Girişimcilik Nedir? Hangi Girişimcilik Eğitimleri Verilmektedir?

GİRİŞİMCİLİK NEDİR?

Girişimcilik; en geniş tanımı ile tüm üretim faktörlerinin, bir hizmet veya ürün için bir araya getirilerek yeni bir değere dönüştüğü organizasyonun kurulmasını sağlamak olarak biliniyor.

Bu anlamda risk alarak üretim sürecinin gerçekleşmesinde öncülük eden kişiye girişimci denirken, projenin üretim safhasına gelene kadar ilerlemesinde cesaret, risk ve bilgi birikimi önemli rol oynamaktadır.

Girişimcilik Eğitimlerimiz; Geleneksel Girişimcilik ve İleri Girişimcilik Olmak Üzere İki Ana Başlıkta Verilmektedir.

Geleneksel Girişimcilik Eğitimi

Geleneksel Girişimci Eğitimi, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konusunda bilgi sahibi olmaları, bu süreçte rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve iş fikirlerine yönelik iş modelini hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla sağlanır. Bu eğitimi hem geleneksel sektörlerde işyeri açmak isteyen girişimciler hem de İleri Girişimci Eğitimine katılmak isteyen girişimcilere yöneliktir.

İleri Girişimcilik Eğitimi

İleri Girişimci Eğitimi yenilikçi, orta yüksek/ileri teknoloji düzeyindeki sektörler ile imalat sektöründe faaliyet gösterecek girişimcilerin ihtiyaç duyabilecekleri bilgilerin kazandırılması amaçlanmaktadır. “İleri Girişimci Programı Faaliyet Konuları Tablosu’nda yer alan sektörlerde işyeri açarak, ülkemizin küresel piyasalarda rekabet edebilmesine olanak sağlayacak, ihracat kabiliyeti olan, istihdam potansiyeli yüksek, marka değeri oluşturabilecek, yenilikçi ve teknoloji alt yapısına sahip sektörlerde yer alan işletmelerin sayısının artırılmasını hedefleyen İleri Girişimcilik Programına başvurmak isteyen girişimcilere yönelik olarak hazırlanmıştır.

Girişimcilik Eğitimlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin.